Lekker bewegen tijdens de Koningsspelen en Koningsdag – Tips van Meester Sander
Elk jaar is het weer een feestje: Lekker bewegen tijdens de Koningsspelen. In deze blog geef ik je een aantal tips voor leuke activiteiten en ik heb ook een aantal nieuwe bewegend leren video’s gemaakt speciaal voor de Koningsspelen!
Bewegend leren – Koningsdag en Koningsspelen
Bewegend leren – Vlag springen
Alle kinderen krijgen een vlag. Je kunt voor elk kind een vlag op de grond tekenen met Stabilo Woody of print de bijlage hieronder uit en druk deze af op A3 papier of op twee A4 papieren. Plak de papieren wel vast met schilderstape of plakband. De kinderen gaan nu springen op de kleuren. In de video zie je de kleuren langs komen.
Je kunt dit spel natuurlijk ook buiten spelen. Teken met stoepkrijt allemaal vlaggen op het plein en de kinderen luisteren naar de leerkracht. De leerkracht roept de kleuren en bewegingen die de kinderen moeten doen. Een leuke manier om een warming up te doen voor bijvoorbeeld de Koningsspelen.
Download voor A3 printer:
Download voor A4 printer:
Bewegend leren met de koning en koningin
Bewegend leren met Storyzoo
Stoepkrijt Parcours bewegend leren
Bekijk meer leuke parcourtjes voor op het plein via www.meestersander.nl/stoepkrijt
Boom, clap, snatch met koningsdag
Boom Clap Snatch is een superleuk spel voor buiten, waarbij de kinderen op hun hurken zitten op rode en blauwe kruisen. Het draait om snelheid, focus en competitie. De kinderen proberen zo snel mogelijk het juiste kaartje te pakken nadat jij een opdracht roept. Ondertussen oefenen ze met de kleuren, digitale middelen en reactie snelheid.
Hoe werkt het?
1. Voorbereiding:
- Print en knip de kaarten uit. Voor elk duo heb je een set kaarten nodig.
- Teken op de grond rode en blauwe kruisen met stoepkrijt:
- Laat de kinderen in duo’s op de kruisen zitten: één op een rood kruis, de ander op een blauw kruis.
- Leg in het midden tussen hen de twee kaartjes uit de bijlage:
2. Start van het spel:
- Oefen samen het ritme: Boom, Clap, Snatch:
– Boom = tik op je bovenbenen
– Clap = klap in je handen
- Herhaal het ritme een paar keer, zodat iedereen het onder de knie heeft.
- Snatch = Jij roept een opdracht en de kinderen pakken het kaartje wat hierbij hoort. Wissel dit af met
3. Het spel:
– Roep een opdracht
– De kinderen pakken het kaartje die bij de opdracht hoor.
– Wie als eerste het juiste kaartje pakt, krijgt een punt.
4. Spelvariatie en uitdaging:
- Wissel opdrachten af en maak ze moeilijker naarmate het spel vordert.
- Bedenk eigen extra bewegingen met de kinderen. Bijvoorbeeld: Roep Kroon en de kinderen doen hun handen op hun hoofd als een kroon.
- Houd een klassentoernooi: het winnende duo speelt tegen een ander duo.
Liedje: Zet je kroon op Jeroen Schipper
Jeroen Schipper heeft een tof liedje gemaakt voor Koningsdag!

