| |

Verander de Bee-bot in een dokter en programmeer door het ziekenhuis

Vandaag wil ik het hebben over een geweldige manier om technologie te integreren in het thema ziekenhuis: door de Bee-bot te veranderen in een dokter en deze door een ziekenhuis te programmeren. En het beste? We gebruiken een mat van stof die niet alleen duurzaam is, maar ook dient als praatplaat en perfect past bij dit thema.

Waarom een Bee-bot als dokter?

De Bee-bot, een programmeerbare robot voor kinderen, is een fantastisch hulpmiddel om de beginselen van programmeren en probleemoplossend denken te leren. Door de Bee-bot te verkleden als dokter, brengen we het thema ziekenhuis op een interactieve en betekenisvolle manier tot leven. Kinderen leren niet alleen over de technologie achter de robot, maar krijgen ook inzicht in de werking van een ziekenhuis en de rol van een dokter.

Aan de slag: Programmeer de dokter-Bee-bot

Het programmeren van de Bee-bot als dokter door het ziekenhuis biedt een schat aan leerdoelen. Hier is hoe je aan de slag kunt gaan:

  1. Verkleed je Bee-bot: Knip het doktersjasje voor de bee-bot uit. Je kunt de kinderen ook nog een stethoscoop laten knutselen om het nog echter te maken.
  2. Verken de mat: Leg de stoffen mat op de grond en introduceer de verschillende afdelingen en kamers van het ziekenhuis. Bespreek wat er in elke kamer gebeurt.
  3. Stel missies op: Creëer missies voor de dokter-Bee-bot, zoals het bezoeken van een patiënt in de operatiekamer of het afleveren van medicijnen aan de apotheek. Dit stimuleert niet alleen het denken over de lay-out van het ziekenhuis, maar ook over de volgorde van stappen die nodig zijn om een doel te bereiken.
  4. Programmeer en reflecteer: Laat de kinderen de Bee-bot programmeren om de missies uit te voeren. Na elke missie, reflecteer samen op wat goed ging en wat beter kan. Dit moedigt kritisch denken en doorzettingsvermogen aan.

De voordelen van een stoffen mat

De stoffen mat die we gebruiken als basis voor deze activiteit is ontworpen om jarenlang mee te gaan. Het materiaal is robuust, gaat niet snel stuk, en kan eenvoudig opgevouwen en opgeborgen worden in een bak. Dit maakt het een perfecte keuze voor onze klaslokalen, want wie heeft er opbergruimte over?

Bovendien dient deze mat als een praatplaat, waardoor het niet alleen een ondergrond is voor de Bee-bot, maar ook een startpunt voor gesprekken. Het biedt een rijke gelegenheid om woordenschat te ontwikkelen en begrip van het ziekenhuisthema te verdiepen. Denk aan het bespreken van verschillende afdelingen in een ziekenhuis, de taken van medisch personeel, en het belang van gezondheid en hygiëne.

Aan de slag met Opdrachtkaarten

In de bijlage zitten 24 opdrachtenkaarten en de antwoorden. Op de opdrachtkaart staat de plek waar de Bee-bot moet starten en waar de Bee-bot moet eindigen. De kinderen voeren de taak uit. Ze kunnen de opdracht zelf nakijken. Het is mogelijk dat de kinderen een andere route hebben gemaakt. Let wel op dat het doel is om zo snel mogelijk bij het doel te komen, met zo min mogelijk stappen.

Er zijn drie verschillende niveaus van opdrachten:
1 ster – niveau groep 1: De Bee-bot hoeft alleen maar rechtdoor.
2 sterren – niveau groep 2: De Bee-bot moet minimaal een bocht maken.
3 sterren – uitdagend: De Bee-bot moet langs drie punten via de kortste route. Kinderen geven de code aan met een cijfer en een pijl.

Je ontvangt in een PDF de uitleg, een dokter/chirurg jasje voor de Bee-bot, 24 opdracht- en antwoordkaarten en twee dobbelstenen.

Bestel de mat via Eduwinkel.nl

Samen met de Eduwinkel heb ik de stoffen matten gemaakt. Je kunt ze eenvoudig via hun website bestellen.Koop je twee matten dan betaal je nog maar € 29,95 per mat.

De Bee-bot en een stoffen mat schaf je nu samen aan voor € 102,90

Kom de bee-botmatten bekijken tijdens de IPON

De eduwinkel verzorgt de klas voor de toekomst tijdens de IPON op 28 en 29 februari in de jaarbeurs in Utrecht. In de klas voor de toekomst liggen ook de bee-bot matten en instructieboeken. Zo kun jij direct er mee aan de slag.

Klik hier voor meer informatie over de IPON in de Jaarbeurs.

Instructievideo’s van de Bee-bot

Natuurlijk heb ik ook hele handige instructievideo’s gemaakt die je kunt gebruiken bij de Bee-bot en Blue-bot. Wist je dat je een foto van de mat kunt maken en in de blue-bot app kunt gebruiken?

In deze blog vind je de linkjes en ook de uitleg over mijn instructieboek:

Ook verkrijgbaar als download

De Bee-bot mat ziekenhuis is ook verkrijgbaar als download. Je moet de mat dan wel zelf uitknippen, maar verder is het precies dezelfde mat.

Deze bee-bot mat gratis downloaden? Sluit het Meester Sander Abonnement af. Alle informatie over het abonnement vind je op: www.meestersander.nl/abonnement

Wist je dat er nog veel meer stoffen matten zijn?

Je kunt op de website van de Eduwinkel een bundel van deze matten met korting aanschaffen:

Vergelijkbare berichten

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.